PSS Zrenjanin: Prvi Sajam poljoprivrede u Jaši Tomić

U mestu Jaša Tomić u Srednjebanatskom okrugu, organizovan je tokom vikenda prvi Sajam poljoprivrede.

Ova manifestacija  ima za cilj da u malim seoskim zajednicama promoviše poljoprivredu i razvoj sela.

Sajam je otvorio Pokrajinski sekretar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo mr Vuk Radojević.

Na sajmu su se predstavili brojni izlagači poljoprivrednih proizvoda i mehanizacije, udruženja žena sa svojim rukotvorinama, stari zanati.

Organizovana je izložba etno radova i  fotografija i takmičenje u kuvanju riblje čorbe.

Sajam je realizovan uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, Opštine Sečanj, Mesne zajednice Jaša Tomić i lokalnih poljoprivrednika i okupio je oko 80 izlagača među kojima su bili i predstavnici banaka i osiguravajućih kuća.

Organizovane su edukacije i javne tribine.

PSS Zrenjanin aktivnim učešćem daje punu podršku ovakvim manifestacijama.

Na organizovanoj panel diskusiji govorilo se  o aktuelnim temama iz poljoprivrede. Učesnici diskusije bili su Pokrajinski sekretar mr. Vuk  Radojević, direktorica PSS Zrenjanin Kristina Salapura dip.ing., prof.dr.Zoran Keserović  predsednik Društva voćara Vojvodine, Vukosav Saković predsednik udruženja Žita Srbije i mr. Đorđe Mišković sekretar udruženja uvoznika i izvoznika polj. mehanizacije.